Bzince pod Javorinou

Štvrtok 7.00 – 12.00 12.30 - 15.00
Piatok 7.00 – 13.00

Bezplatné právne poradenstvo

V našej obci sa uskutoční bezplatné právne poradenstvo, ktoré poskytne advokátska kancelária JUDr. Šimona Cibulku. Poradenstvo bude poskytnuté každému, kto o to požiada.

Poradenstvo sa bude konať v stredu 24.1.2018 od 13:30 do 16:00 hodiny v zasadačke obecného úradu.

Všetky Vaše otázky budú zodpovedané v diskrétnej miestnosti vždy iba za účasti jednej osoby tak, aby bolo zabezpečené súkromie každého občana.

Advokát poskytuje právnu pomoc vo forme poradenstva a odporúčaní občanom vo všetkých hlavných oblastiach práva, a to predovšetkým v oblasti rodinného práva, susedských sporov, pracovnoprávnych vzťahov, trestného práva, prevodov nehnuteľností, obchodného práva atď.

Zmena výšky správnych poplatkov od 1.1. 2018

Od 1. januára 2018 sú zvýšené správne a matričné poplatky (zákon NR SR č.145/1995 Z.z. o správnych poplatkoch).

Súčasťou tejto úpravy je aj spoplatnenie dvoch, dovtedy bezplatných úkonov a to :

- Žiadosť o zápis do osobitnej matriky

- spísanie Žiadosti o uzavretie manželstva, ktoré sa bude uzatvárať pred orgánom cirkvi alebo náboženskej spoločnosti.

Prehľad platných správnych a matričných poplatkov nájdete tu.

Príhovor k novému roku

Milí spoluobčania,

slávnostné chvíle privítania nového roku sa pomaly vzďaľujú, v rodinách, alebo medzi priateľmi sme si popriali veľa zdravia, ktoré je potrebné k tomu aby sme na ceste vpred mohli kráčať bez prekážok, veľa šťastia, ktoré si každý predstavujeme inak, priali sme si lásku a mnoho ďalších želaní.

Využívam túto príležitosť poďakovať sa Vám všetkým, ktorí ste v uplynulom roku akoukoľvek formou a mierou prispeli k zveľadeniu našej obce, poďakovať sa všetkým, ktorým záleží na jej rozvoji.

To všetko v dobe, ktorá je veľmi hektická a zároveň veľmi povrchná. Je to doba, kedy sú ľudia posudzovaní a odsudzovaní na základe nepravdivých tvrdení či už ústnych, napísaných na sociálnych sieťach alebo v udaniach a podnetoch. Žijeme v neustálom strese a napätí. Žijeme v dobe, v ktorej sa rado zabúda na dobro, na úctu človeka k človeku a ku všetkému živému, zabúda sa na fakt že na svete sme len na chvíľku a zajtrajšok už nemusí prísť.

Napriek tomu verím, že ľudské hodnoty v nás stále pretrvávajú a že nám dokážu pomôcť pri prekonávaní prekážok.

Milí spoluobčania, prijmite prosím želanie pevného zdravia, pokoja a harmónie, nech sa môžete dlho tešiť z prítomnosti Vašich najbližších.

Rozdávajme okolo seba dobrú náladu, usilujme sa prekonať zlo dobrom, zachovávajme úctu, vážme si jeden druhého a správajme sa tak, aby sme mohli byť hrdí na seba, na svoju obec.

V mene svojom, ako aj v mene pracovníkov obecného úradu Vám prajem šťastný nový rok. Veľa zdravia, lásky, energie, síl a úspechov. Spoločne si vytvárajme pohodu v rodinách, v susedských vzťahoch a medzi ľuďmi navzájom.

Ďakujem

Ing. Alena Šoltysová
starostka

Poďakovanie našim hokejistom

za to, že ani v tomto roku počas príprav na sviatky nemysleli len na seba, ale 23. decembra sa zúčastnili vianočného charitatívneho turnaja, tentoraz na liečbu Branka Domina, ktorý trpí barthovym syndrómom. Nielenže obsadili krásne 4. miesto, ale aj vďaka nim sa pre Branka vyzbieralo 3801 EUR.
A tým, že zápas odohrali v úplne nových - a treba dodať že najkrajších - dresoch, výrobu a zaplatenie ktorých zabezpečil P. Podradský, skvelo reprezentovali aj našu obec, za čo im patrí naozaj úprimné poďakovanie a prianie všetkého len toho najlepšieho.

FB IMG 1514259273954

Kalendár vývozu odpadu na rok 2018

Platný kalendár vývozu si môžete stiahnúť tu.

Bzinský chýrnik

Aktuálne číslo tu.