pdf subor

Naša obec aj tomto roku úspešne pokračuje v trende získavania grantov na projekty na ochranu životného prostredia.

V rámci programu Zelená župa opätovne získala dotáciu, teraz na krásny projekt Stromy – naša budúcnosť.

Jeho súčasťou bola názorná ukážka jarnej údržby stromov, štepenie, ozdravný rez stromov, ktorá sa uskutočnila 28.3.2018 v Komunitnej záhrade Cetuna. Kurz bol zameraný výhradne na pôvodné bielokarpatské dreviny, lektorom bol opäť uznávaný ovocinár Ľudovít Vašš z občianskeho združenia Pangaea zo svojím tímom.

Významným výsledkom projektu sú 3 publikácie vydané v spolupráci z OZ Pangaea (kliknutím na názov si ich môžete stiahnuť v elektronickej podobe

Sadíme spolu dlhoveké stromy

Ošetrujeme klenoty záhrad a chotárov

Pestujeme životaschopné ovocné stromy a kríky.

Všetky publikácie si môžu záujemci bezplatne vyzdvihnúť v tlačenej podobe na obecnom úrade.

Publikácie začiatočníkom i milovníkom ovocinárstva môžeme zadarmo poskytnúť vďaka programu Zelená župa, ktorá si kladie za cieľ znížiť ekologickú stopu a zvýšiť environmentálne povedomie obyvateľov kraja. Účelom grantového programu Zelené oči je podpora aktivít a činností zameraných na ochranu a zlepšenie stavu životného prostredia a / alebo zvýšenie environmentálneho povedomia občanov na území Trenčianskeho kraja.

TSK erb                                                                                Zelena zupa