oznamOrganizátori a nadšenci Americkej občianskej vojny Vás pozývajú v sobotu 12. mája 2016 na 9. ročník podujatia „Rekonštrukcia bitky z Americkej občianskej vojny", ktoré sa uskutoční v Bzinciach pod Javorinou, lokalita Chrást s nasledovným programom:

• O 13,30 hod sa v amfiteátri obce Obecnom úrade uskutoční prezentácia vojenských jednotiek Severu a Juhu, kde bude prednesený krátky príhovor a poďakovanie sa sponzorom za pomoc. Návštevníci sa budú môcť bližšie zoznámiť s jednotkami a v prípade záujmu sa s nimi aj vyfotiť.
  • O 15,30 hod sa bude konať hlavná bitka na kopci Maleník nad obcou Bzince pod Javorinou.

Vstupné je voľné. Akcia sa bude konať za každého počasia.

Základné údaje o akcii
Organizátori:
27th Virginia Volunteer Infantry Regiment (súkromné združenie občanov)

Názov akcie:
Rekonštrukcia bitky z Americkej občianskej vojny

Termín:
11. – 13. 5. 2018

Opis akcie:
Podujatie je organizované pre nadšencov – reenactorov Americkej občianskej vojny a pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o americké dejiny všetkých vekových kategórií. Snahou organizátorov je prezentovať spôsob života ľudí, predovšetkým vojakov počas Americkej občianskej vojny, tzv. Vojny severu proti juhu a podporiť širšiu verejnosť v záujme o americkú históriu. Táto história sa týka aj nás Slovákov, nakoľko v tejto vojne bojovalo a tiež zahynulo aj veľa slovenských vojakov.
Podujatia podobného charakteru sa konajú vo veľkej miere po celom svete, avšak na Slovensku je doposiaľ konané iba v Bzinciach pod Javorinou. Na podujatí sa zúčastňujú reenactori zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj z Rakúska či z Nemecka. S nimi prichádza doprovod, kavaléria na koňoch, ale aj delostrelci s funkčným dobovým delom. Návštevníci sa tak môžu zoznámiť so spôsobom života vojakov v dobovom tábore počas vojny presne tak, ako tomu bolo počas vojny.

Kontaktnéosoby:
Ing. Michaela Černáčková Lužná, tel. č. 0902 620 623