Covid automat od 7.6.2021 lacobranislavgmail.com Gmail

Druhý stupeň varovania, teda červenú farbu podľa COVID automatu, budú mať od budúceho týždňa okresy Banská Štiavnica, Kysucké Nové Mesto a Myjava.

Do prvého stupňa varovania, čiže ružovej farby, sa zaradia okresy Bardejov, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Skalica, Sobrance a Trenčín.

V druhom stupni ostražitosti a zároveň oranžovej farbe budú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Medzilaborce, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Trnava, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

Prvý stupeň ostražitosti, teda žltá farba, bude platiť pre okresy Bratislava I.-V., Brezno, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poltár, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Sabinov, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce.

Do monitoringu, čo znamená zelenej farby, sa zaradia okresy Šaľa a Turčianske Teplice.