Coronavirus

Od pondelka 1. 11. 2021 sa opäť mení farba okresov a teda aj opatrenia, ktoré majú za cieľ spomaliť šírenie ochorenia Covid-19.

Nové rozdelenie okresov nájdete na stránke:

https://korona.gov.sk/#buduci-sk

Opäť si vám dovoľujeme dať do pozornosti prehľadné grafiky opatrení, ktoré vypracovali kolegovia z Úradu verejného zdravotníctva SR:

https://korona.gov.sk/na-stiahnutie-grafika-a-manualy-pre-prevadzky/

Jedinou cestou z pandémie je však aj naďalej očkovanie. Ministerstvo zdravotníctva SR neustále pracuje na zvýšení dostupnosti očkovania pre ľudí.

V prípade, ak do vášho mesta alebo obce príde výjazdová očkovacia jednotka, resp. ak sa vo vašom meste bude očkovať na netradičnom mieste (nákupné centrum, školské zariadenia,...), Ministerstvo zdravotníctva SR ponúka samosprávam možnosť rozposlania informačných SMS správ na SIM karty nachádzajúce sa v konkrétnych obciach a mestách. V uplynulých týždňoch Ministerstvo zdravotníctva SR týmto spôsobom o možnosti očkovania informovalo obyvateľov v desiatkach obcí a miest.

Pre lepšiu ilustráciu prikladám texty dvoch správ:

SMS správa do Banskej Bystrice:

MZ SR: Ockovanie je dostupne uz aj vo Vasom okoli: sobota 30.10.2021 od 9:00 do 16:00, ZS Moskovska, BB www.mar.lc/?QRsnh0TPIF Ockovanie je bez registracie. Chranme si zdravie.

 

SMS správa do Sečoviec:

MZ SR: Ockovanie je dostupne uz aj vo Vasom okoli, dnes 20.10.2021 do 17:00 ockovaci BUS pred MU, Secovce www.mar.lc/?QRsnh0C57S Ockovanie je bez registracie. Chranme si zdravie.

 

V prípade záujmu o rozposielanie správ kontaktujte, prosím, kolegu Jozefa Adama: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Ministerstvo zdravotníctva SR každý týždeň zverejňuje termíny na očkovanie bez registrácie na stránke:

https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie

Záujemcom o 3. dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19 však odporúčame, aby využili registračný formulár na stránke:

https://vakcinacia.nczisk.sk/

Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu.

Spoločnými silami CHRÁNIME ZDRAVIE.

S pozdravom

Miroslav Staník

Riaditeľ I  Komunikačný odbor

Limbová 2  I 837 52 Bratislava

tel.: +421 2 593 73 361 I mob.: +421 908 777 678

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  I www.health.gov.sk