ikona erb

Vážení občania,

Prihováram sa vám ako starosta obce v týchto neľahkých dňoch nášho života. Nie však preto, aby som opakoval pokyny a výzvy, ktoré v posledných týždňoch počúvate z každej strany. Myslím si, že pre každého rozumného človeka sú dostatočne jasné.

Prihováram sa vám s myšlienkou a ponukou pre zvýšenie ochrany najrizikovejšej skupiny našich občanov, občanov nad 60 rokov. Cieľom tejto ponuky je minimalizovanie pohybu tejto kategórie osôb a tým zvýšenie ich ochrany pred možnosťou nakazenia sa. Obecný úrad spolu s občianskym združením Medze vám ponúkajú možnosť  zabezpečovania nákupov do domácnosti. Podobá sa to vlastne zabezpečovaniu obedov pre niektorých z vás, ktoré už zabezpečujeme. V podstate by sme túto službu rozšírili o nákupy pre vás. Táto ponuka je určená samostatne žijúcim manželským párom a jedincom nad 60 rokov pre nákup základných potravín a potrieb do domácnosti.

Postup je nasledovný:

  • V čase 7,00 – 11,00hod zavolajte na číslo 032/779 3234 a nahláste si požiadavku na nákup – nezabudnite nahlásiť meno, priezvisko, číslo domu, číslo telefónu
  • V čase 7,00 – 11,00hod napíšte mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. so zoznamom pre nákup - nezabudnite napísať meno, priezvisko, číslo domu, číslo telefónu
  • Pri dovoze obedu alebo prvého nákupu odovzdajte zamestnancovi obecného úradu lístoček s požiadavkou na nákup
  • Zamestnanci úradu vám nákup dovezú domov aj s bločkom od nákupu, následne mu zaplatíte za nákup.

Zároveň obecný úrad rozširuje dovoz obedov aj pre tých občanov nad 60 rokov, ktorí o to požiadajú – nahlásia si odber na rovnakom telefónnom čísle.

Okrem uvedenej ponuky vám oznamujem, že úradné hodiny na obecnom úrade budú od 16.3.2020 zabezpečované v obmedzenom čase 8,00 – 11,00hod.

 

                                                                                                              Starosta obce

Ing.Dušan Málik